wycieczka do Włoch – Apulia ze Szczecina

2650,00 

Data: 02.10.2022-11.10.2022 ( 10 dni)


Wycieczka do Apulii
02-11.10.2022

Apulia- region Włoch znajdujący się na południu kraju. Poniżej Neapolu ze stolicą w Bari. To tu odwiedzimy św. Mikołaja, najsłynniejszego włoskiego współczesnego świętego z San Giovani Rotondo- Padre Pio. Przespacerujemy się po uroczym Lecce, zaglądniemy we wnętrza domków Trulli. Odwiedzimy Materę- miejsce gdzie kręcono pasję, unikatowe w Europie,  wydrążone w skale mieszkania. Jedyne takie miejsce! Mało tego będziemy spać w Monopoli, niezwykle uroczym miasteczku, uznawanym przez blogerów i podróżników za jedne z TOP lokalizacji w Apulii i całym kraju, nad samym morzem. Z hotelu zaledwie kilka kroków na plażę, by po południu, bez tłumów móc rozkoszować się jeszcze pięknym słońcem, kiedy u nas za oknem może nie być już tak ciekawie. Nie zastanawiaj się! Planuj urlop i  Dołącz do nas. Program napisany przeze mnie już  kilka lat temu, zrealizowany kilkukrotnie, w tym roku jeszcze bardziej ulepszony i doszlifowany! Najciekawsze miejsca, w których jeszcze nie byłaś / nie byłeś!

Zadaj pytanie:

  Opis

  Dzień 1, Niedziela. 02.10.2022

  Zbiórka w Szczecinie ul. Sambora godz. 21.00 zapakowanie bagaży i wyjazd  w kierunku Włoch.

  Dzień 2, Poniedziałek,03.10.2022

  Przejazd tranzytowy przez Niemcy i Austrię do Włoch. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy jeziora Garda. Obiadokolacja i nocleg.

  Dzień 3, Wtorek, 04.10.2022

  Śniadanie, rozpoczęcie zwiedzania Italii! Niestandardowa trasa zobowiązuję do odkrywania nowych miejsc. Nasze zwiedzanie rozpoczniemy od zwiedzania Modeny. Jednego ze słynniejszych tuż obok Bolonii- stolicy regionu Emilia- Romana. Modena w przeciwieństwie do stolicy sosu bolońskiego, parmezanu czy szynki parmeńskiej jest stolicą octu balsamicznego. Najwyższej klasy ocet można kupić właśnie tu. Przewodnik miejski zdradzi nam sekrety tego kulinarnego raju i oprowadzi po największych atrakcjach. Następnie udamy się do Bolonii miasta najsłynniejszego uniwersytetu czy symbolu miasta fontanny Neptuna. Zwiedzanie Bolonii z przewodnikiem miejskim. W programie zwiedzania m.in. Piazza Maggiore, Fontanna Neptuna, Bazylika San Stefano, 2 wieże, przepiękna brama wjazdowa do miasta, czas wolny i zakupy na jednej z ulic handlowych Via dell’Indipendenza. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Rimini.

  Dzień 4, Środa, 05.10.2022

  Śniadanie, przejazd na południe Włoch do San Giovani Rotondo. TO wyjątkowe miasto zbudowane przez Św. Ojca Pio, gdzie dziś znajduje się grób i sanktuarium poświęcone jego osobie, co roku przyciąga miliony wiernych. Wyjątkowy mikroklimat uznawany jest za uzdrowisko. Zwiedzanie tego wyjątkowego miejsca, znajdującego się już w regionie Apulia. Miasto to jak i cały region znajdujący się na półwyspie Gargano, słynie z wyjątkowej jakości oliwy z oliwek oraz nietypowych makaronów. Orecchiete czy suszona słodka fasola to lokalne przysmaki których warto spróbować. Obiadokolacja i nocleg w San Giovani Rotondo.

  Dzień 5, Czwartek, 06.10.2022

  Śniadanie, przejazd i dalsze zwiedzanie Apulii. Zwiedzanie rozpoczniemy od kilkugodzinnego poznawania stolicy regionu Bari. Zwiedzanie z przewodnikiem miejskim, w programie m.in. historyczna dzielnica- Bari Vecchia, Castello Normanno-Svevo- zamek księcia Fryderyka II, Teatr Petruzzelli, romańska Bazylika Św. Mikołaja i wiele innych. Następnie udamy się do Matery – wyjątkowego miasta wykutego w skale. Miejsca niezwykłego. Matera to według historyków jedno z najstarszych miast świata i najbardziej spektakularny przykład osadnictwa jaskiniowego w Europie. To tu Gibson kręcił sceny Pasji. Nie w Jerozolimie a w Europie! Zwiedzanie z przewodnikiem miejskim. Przejazd do hotelu w Monopoli nad morzem. Niezwykle urocza miejscowość która szturmem zdobywa serca i aparaty blogerów podróżniczych Obiadokolacja i nocleg.

  Dzień 6, Piątek, 07.10.2022

  Śniadanie, dalsze zwiedzanie Apulii, kolejnym punktem na naszej trasie jest Lecce. Mała Florencja Południa słynąca z przepięknej barokowej architektury. Historia Lecce  sięga III w. przed naszą erą, ale aktualną lokalizację uzyskało w II w. naszej ery za panowanie cesarza Hadriana. Ilość kościołów, placów i pałaców może spowodować zawrót głowy. Nie ma co pisać, to trzeba zobaczyć. Po czasie wolnym na leniwą kawę i lody, udamy się do Otranto- kolejnej perły regionu. Obiadokolacja i nocleg w Monopoli.

  Dzień 7, Sobota, 08.10.2022

  Śniadanie, przejazd do Taranto( Tarentu) które jest miastem fascynująco różnorodnym. Od nazwy tego miasta wywodzą się nazwy pająka tarantula, tańca Tarantella czy reżysera Tarantino, którego rodzina właśnie stąd się wywodzi. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym. Następnie odwiedzimy Ostuni- średniowieczne białe miasteczko położone na szczycie wzgórza. Powrót do hotelu w Monopoli. Obiadokolacja.

  Dzień 8, Niedziela, 09.10.2022

  Śniadanie, następnie udamy się do Alberobello, niezwykłego miejsca z jeszcze bardziej unikatowymi domkami trulli. Sporo czasu na spokojne zwiedzanie dawnych spichlerzy dziś będących luksusowymi domkami na wynajem dla turystów.  Czas wolny na zrobienie przepięknych zdjęci i zakup lokalnych pamiątek. Miasto wpisane jest na listę UNESCO.  Przejazd w kierunku północy Włoch. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Asyżu.

  Dzień 9, Poniedziałek, 10.10.2022

  Śniadanie, zwiedzanie miasta Św. Franciszka i Św. Klary. Nawet jeśli odwiedzone już wcześniej, Asyż ma tak niesamowitą historię, architekturę i atmosferę, że tu się chętnie wraca. Niezwykłe miasto, w którym czas się zatrzymał. Zwiedzanie z przewodnikiem miejskim klasyczna trasa, przejście od górnego Asyżu do Asyżu dolnego, tak by na koniec zwiedzania mieć czas wolny na zakup pamiątek i lokalnych produktów czy zrobienie dziesiątek przepięknych zdjęc. Zwiedzanie Asyżu w biegu, zawsze pozostawia niedosyt. My nie będziemy się spieszyć.  W programie zwiedzania wizyta w Bazylice Św. Franciszka i nawiedzenie ( dla chętnych) grobu świętego, oprócz tego zobaczymy niezwykłe średniowieczne freski przedstawiające sceny z życia świętego. Dom Św. Franciszka, Bazylika Św. Klary, Krucyfiks, rynek, rzymskie pozostałości. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Werony.

  Dzień 10. Wtorek, 11,10.2022

  Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną do Polski. Planowana godzina powrotu do Szczecina przed północą.

  Cena : 2650 pln

  Cena zawiera :

  Transport autokarem turystycznym klasy VIP/LUX
  8 noclegów w hotelach, pokoje 2 os z łazienkami
  8 śniadań i 8 obiadokolacji
  Ubezpieczenie
  Opiekę licencjonowanego pilota na całej trasie
  Dodatkowo płatne w autokarze : przewodnicy miejscy, bilety wstępów, taksy klimatyczne, check-pointy (wjazdówki do miast) 160 euro/ os

  Informacje dodatkowe

  Data

  02.10.2022-11.10.2022 ( 10 dni)

  Recenzje

  Na razie nie ma opinii o produkcie.

  Napisz pierwszą opinię o „wycieczka do Włoch – Apulia ze Szczecina”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  © 2022 SANTAKLARA Biuro podróży Szczecin. Wszystkie prawa zastrzeżone.

  Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin