Pielgrzymka do Włoch – szlakiem św. Jana Bosko

2590,00 

Data: 29.09- 08.10.2022(10dni)


Pielgrzymka do Włoch

Śladami Św. Jana Bosko

29.09- 08.10. 2022

Zadaj pytanie:

  Opis

  Dzień 1 Czwartek 29.09.2022

  Zbiorka Szcecin ul Sambora około godziny 22.00 . Wyjazd do Włoch.

  Dzień 2, Piątek, 30.09.2022

  Całodniowy  przejazd  przejazd przez  Niemcy, Austrię do Włoch. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Turynu. Po drodze liczne przystanki na rozprostowanie kości, toalety czy piękne zdjęcia mijanych ALP.

  Dzień 3, Sobota, 01.10.2022

  Śniadanie, przejazd do centrum i całodniowe zwiedzanie Turynu  i okolic w programie m.in. Katedra- miejsce w którym znajduje się Całun Turyński, Bazylika, dzielnica Valdocco, Oratorium, Muzeum poświęcone Świętemu. Msza Św. w ulubionym kościele Św. Jana Bosko. Następnie wizyta w Kościele Najświętszej Maryi della Scala. Zwiedzanie centrum miasta z przewodnikiem miejskim. Obiadokolacja i nocleg w Turynie.

  Dzień 4, Niedziela, 02.10.2022

  Śniadanie, dalsze zwiedzanie szlakiem Św. Jana Bosco –Morialdo- miejsce gdzie znajduje się Dom Św. Dominika Savio oraz pobliskie Castelnuovo, miejscowości gdzie urodził się Jan Bosko. Odwiedzimy muzeum, dom rodzinny i Bazylikę Colle don Bosco, budowaną na Jego cześć. Odwiedzimy też uroczą, malutką i nieco zapomnianą miejscowość Capriglio – miejsce urodzenia matuchny Małgorzaty- Matki Świętego. Na koniec odwiedzimy Monrese, miejsca ściśle związanego ze świętą Dominiką Mazzarello. Niezwykła postać współzałożycielka zgromadzenia żeńskiego Córek Wspomożycielki Wiernych. Obecnie znajduje się tu Sanktuarium, Muzeum oraz zakon. Msza Święta Obiadokolacja i nocleg w okolicy Florencji.

  Dzień 5, Poniedziałek, 03.10.2022

  Śniadanie, całodniowe zwiedzanie  Asyżu, wraz z przewodnikiem lokalnym odwiedzimy najważniejsze  zabytki średniowiecznego miasta m.in. Bazylika Św. Franciszka, Bazylika Świętej Klary, Msza Św., nawiedzenie grobu świętego, Rynek ,czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Rzymu.

  Dzień 6, Wtorek, 04.10.2022

  Śniadanie, całodniowe zwiedzanie Rzymu i Watykanu Msza Święta w Bazylice Świetego Piotra, w programie m.in. Bazyliki Większe – Bazylika; Św Piotra, Matki Bożej Większej i ŚW. Jana Na Lateranie, Święte Schody, Colloseum i Forum Romanum( z zewnątrz). Pantheon i Piazza Navona ze słynną fontanną di Trevi. Obiadokolacja i nocleg w hotelu pod Rzymem.

   

  Dzień 7, Środa, 05.10.2022

  Śniadanie, dalsze zwiedzanie Rzymu i Watykanu zgodnie z programem, *jeśli pobyt będzie przypadał w środę udział w Audiencji Generalnej na Placu Św. Piotra. Czas wolny, wizyta w Domu Wspólnoty Jana Bosko w Rzymie. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Rzymu.

   

  Dzień 8, Czwartek, 06.10.2022

  Śniadanie, przejazd Lanciano – miejsca cudu eucharystycznego. Krótka wizyta w tym niezwykłym miejscu. Następnie przejazd do Manopello, gdzie znajduje się cudowne Oblicze-Volto Santo, wizerunek Jezusa na najdroższym i najtrwalszym materiale świata – bisiorze, który ponad wszelką wątpliwość nie przyjmuje farby. Twarz Jezusa nie mogła zostać namalowana ludzką ręką. Loreto -Sanktuarium Świętego Domku  z Nazaretu. Domu Maryi, w którym się wychowała   i dowiedziała, że urodzi syna. Jest to miejsce dokonania boskich tajemnic: „Tu Słowo stało się Ciałem”. Święty domek został przewieziony z Nazaretu w XIII wieku do Włoch , podczas wojny z obawy przed zniszczeniem. Domek składa się z 3 ścian, które zgodnie z ówczesnym style architektury były dostawiane do skały w grocie, tworząc bezpieczny dom. Czas na indywidualną modlitwę i zwiedzanie przepięknej Bazyliki. Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Maceraty/ Ancony.

  Dzień 9,Piątek, 07.10.2022

  Śniadanie, przejazd do Padwy, miasta świętego Antoniego. Msza Świętą w Bazylice pw. Św. Antoniego. Zwiedzania największych atrakcji miasta z przewodnikiem miejskim. Czas wolny .  Tego dnia po południu udamy się też do jednego z lokalnych supermarketów po oliwę czy butelkę wina na pamiątkę do domu. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Affi.

  Dzień 10, Sobota, 08.10. 2022

  Śniadanie, całodniowy powrót do Polski, Planowana godzina powrotu około godziny 22.00

   

  Cena : 2590 PLN

  Cena zawiera :

  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Noclegi z wyżywieniem HB ( 8x Śniadania i 8 x  Obiadokolacje , pokoje 2,3 os)
  • Opiekę pilota
  • Ubezpieczenie

   

  Cena nie zawiera

  Biletów wstępów i taks klimatycznych, przewodników miejskich , komunikacji miejskiej po Rzymie  75 euro / os

  *Dopłata do pokoju 1 os 15 euro os / dzień

  ** Kolejność zwiedzanych obiektów, może ulec zmianie

  Informacje dodatkowe

  Data

  29.09- 08.10.2022(10dni)

  Recenzje

  Na razie nie ma opinii o produkcie.

  Napisz pierwszą opinię o „Pielgrzymka do Włoch – szlakiem św. Jana Bosko”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  © 2022 SANTAKLARA Biuro podróży Szczecin. Wszystkie prawa zastrzeżone.

  Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin