Pielgrzymka do Medjugorie

2000,00 

Data: 11.09.2022-18.09.2022 (8dni)


Pielgrzymka do Medjugorie.

Niezwykła podróż do jeszcze bardziej niezwykłego miejsca.

Duchowa podróż dla każdego poszukującego spokoju.

 

 

Zadaj pytanie:

  Opis

   

  Dzień 1, Niedziela,  11.09

  Zbiórka, pakowanie bagażu, przejazd do Wiednia.

   

  Dzień 2, Poniedziałek,  12.09

  Przyjazd do Wiednia około godziny 9.00 całodniowe zwiedzanie stolicy Austrii z przewodnikiem miejskim.

  W programie zwiedzania m.in. : Opera, Parlement, Ratusz, Kościół Wotywny, Hofburg zimowa rezydencja Habsburgów, Dom Mozarta, Katedra Św. Szczepana, spacer malowniczymi uliczkami starego Wiednia. Barokowy kompleks Belvedere wraz z ogrodami. Kościół św. Karola Boromeusza. Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Wiednia.

   

  Dzień 3, Wtorek, 13.09

  Śniadanie, dalsze zwiedzanie Wiednia z przewodnikiem miejskim. Po południu wyjazd w kierunku Chorwacji. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Zagrzebia.

   

  Dzień 4, Środa,  14.09

  Śniadanie, przejazd w kierunku Bośni i Hercegowiny. Po drodze zatrzymamy się by zwiedzić najsłynniejszy i największy Park Narodowy w Chorwacji- Plitwickie Jeziora. Kilkanaście jezior połączonych ze sobą wodospadami. Cud natury ! Następnie przekroczenie granicy Chorwacko- Bośniackiej. Zakwaterowanie w hotelu w Medjugorie .

   

  Dzień 5, Czwartek,  15.09

  Śniadanie, całodniowy pobyt w Medjugorie. Miejscem niezwykły, przyciągającym rocznie setki tysięcy wiernych. Zaskakująca się tu ilość młodych osób, osób nawracających się i dzielących się swoimi świadectwami. Odwiedzenie Kościoła św. Jakuba, zapoznanie się z historią tego miejsca i życiorysami osób widzących Matkę Boską. Możliwość wizyty w Cenacolo. Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg w Medjugorie.

  Dzień 6, Piątek,  16.09

  Wczesne wyjście dla chętnych na Drogę Krzyżową na Górę Krizevac. To wyjątkowe miejsce. Po drodze zatrzymamy się w miejscu, Objawienia Matki Boskiej zdaniem jednego z widzących. Droga krzyżowa z wejściem  i zejściem na górę zajmuje około 4 h. Powolnym, spokojnym krokiem. Nie jest obowiązkowa, tylko dla tych którzy czują się na siłach by pokonać tę kamienistą drogę, jednak warto podjąć próbę i przeżyć tę wyjątkową Drogę Krzyżową samemu. Powrót do ośrodka na śniadanie. Czas wolny do dyspozycji pielgrzymów. Czas na indywidualną modlitwę, spowiedź ( możliwa w języku polskim, Medjujgorie jest jednym z najpopularniejszych miejsc do spowiadania, codziennie kilkunastu księży w każdym języku spowiada wiernych).  Po południu  wycieczka do Mostaru. Jednego z najpiękniejszych miast w Bośni i Hercegowinie. Przepiękna orientalna architektura, wyjątkowa atmosfera mieszkańców , którzy potrafią w zgodzie żyć mimo różnic wyznaniowych. Tu w harmonii i zgodzie żyją chrześcijanie i arabowie. Wkroczymy do arabskiej części miasta przechodząc przez Stari Most- symbol miasta, następnie odwiedzimy rynek, gdzie można kupić lokalne przepiękne rękodzieło. Słynne lampy, naczynia z miedzi produkowane w Mostarze czy ręcznie robioną biżuterię. Obiadokolacja i nocleg w Medjugorie.

   

  Dzień 7, Sobota  17.09

  Śniadanie, wczesny wyjazd w kierunku Polski. Przejeżdzając przez Chorwację zatrzymamy się na kilka godzin w mieście Cesarza Dioklecjana – Splicie. Perła architektury i kultury rzymskiej po tej części Adriatyku. Niezapomniane widoki, przepiękne zdjęcia , spacer wśród palm, ogromnego portu pasażerskiego i antycznych budowli. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Zagrzebia.

   

  Dzień 8, Niedziela, 18.09

  Śniadanie, całodniowy przejazd tranzytowy do Polski. Planowana godzina powrotu około 23.00

   

  Cena : 2000  pln

   

  Cena zawiera ;

  • Transport autokarem turystycznym klasy VIP
  • 7 noclegów (  1 w Austrii, 2 Zagrzeb i 4 Medjugorie) z  wyżywieniem HB 2 x dziennie
  • ( w Bośni bardzo bogate wyżywienie, typowa Bałkańska gościnność!)
  • Ubezpieczenie
  • Opiekę licencjonowanego pilota
  • Obowiązkowe składki UFG i TFP

  Dodatkowo płatne  :

  85 euro :

  • Bilety wstępów (Plitwice i Wiedeń)
  • Przewodnicy miejscy : Wiedeń 2 dni, Split, Plitwickie Jeziora, Medjugorie i Mostar.
  • Taksy klimatyczne
  • Opłaty drogowe i parkingowe
  • System tourguide (słuchawki jednorazowe, baterie i wynajem sprzętu)

  Informacje dodatkowe

  Data

  11.09.2022-18.09.2022 (8dni)

  Recenzje

  Na razie nie ma opinii o produkcie.

  Napisz pierwszą opinię o „Pielgrzymka do Medjugorie”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  © 2022 SANTAKLARA Biuro podróży Szczecin. Wszystkie prawa zastrzeżone.

  Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin