Pielgrzymka szlakiem Św. Jana Bosko

25/26.07-02.08.2019

Dzień 1, Czwartek 25.07.2019/Piątek, 26.07.2019

Zbiorka o 22.30 w Szczecinie ,  w nocy z 25/26.07. Całodniowy  przejazd  w okolicę Turynu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2, Sobota, 27.07.2019

Śniadanie, całodniowe zwiedzanie Turynu i okolic w programie m.in. Katedra, Bazylika , dzielnica Valdocco, Colle don Bosco, San Giovanni di Riva , Chieri- Msza Św. w ulubionym kościele Św Jana Bosco- Kościele Najświętszej Maryi della Scala. Po drodze zapoznanie się z życiorysem, naukami i cudami świętego Jana Bosko , dzięki rekolekcjom ks. Marcina oraz lokalnego księdza polaka. Niezwykła okazja zwiedzenia miejsc związanych ze Św. Janem wraz z wspólnotą salezjańską żyjącą w Turynie i okolicy.  Obiadokolacja i nocleg .

Dzień 3, Niedziela, 28.07.2019

Śniadanie, dalsze zwiedzanie szlakiem Św. Jana Bosco – Mornese, Capriglio Castelnuovo , Morialdo, Mondonio, Valponesca . Msza Św. obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4, Poniedziałek, 29.07.2019

Śniadanie, przejazd do Asyżu, zwiedzanie najważniejszych zabytków średniowiecznego miasta m.in. Bazylika Św. Franciszka , Msza Św., nawiedzenie grobu świętego, następnie Bazylika Św. Klary, Rynek czas wolny , obiadokolacja i nocleg w okolicy Rzymu.

Dzień 5,Wtorek, 30.07.2019

Śniadanie, całodniowe zwiedzanie Rzymu i Watykanu , o godz. 8.00 Msza Święta przy Grobie Św. Jana Pawła II w Bazylice Świetego Piotra, w programie m.in. 4 Bazyliki Większe – Bazylika Św Piotra Msza Św. , Bazylika Św. Pawła za murami, Matki Bożej Większej i ŚW. Jana Na Lateranie, Święte Schody, Colloseum i Forum Romanum( z zewnątrz), Pantheon, Piazza Navona , fontanna di Trevi. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Rzymu .

Dzień 6,Środa,  31.07.2019

Śniadanie, dalsze zwiedzanie Rzymu i Watykanu zgodnie z programem, *jeśli pobyt będzie przypadał w środę udział w Audiencji Generalnej na Placu Św. Piotra. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Rzymu.

Dzień 7, Czwartek, 01.08.2019

Śniadanie, przejazd do Manopello – gdzie znajduje się Volto Santo – Cudowne Oblicze, jedna z jeśli nie najważniejsza relikwia w Kościele Katolickim, żywe oblicze Jezusa, któremu można spojrzeć prosto w oczy,  czas na indywidualną modlitwę , następnie przejazd do Loreto– gdzie znajduje się Sanktuarium Świętego Domku,  dom Maryi , którym się wychowała i dowiedziała się, że urodzi syna. Jest to miejsce dokonania boskich tajemnic.  to „Tu Słowo stało się Ciałem” Święty domek został przewieziony z  Nazaretu w XIII wieku do Włoch , podczas wojny z obawy przed zniszczeniem.  Domek składa się z 3 ścian, które zgodnie z ówczesnym style architektury były dostawiane do skały w grocie, tworząc bezpieczny dom. Czas na indywidualną modlitwę i zwiedzanie przepięknej Bazyliki.   Msza Św. Obiadokolacja i nocleg w okolicy.

Dzień 8, Piątek, 02.08.2019

Śniadanie, całodniowy powrót do Polski, Planowana godzina powrotu około godziny 22.00

Cena : 2250 PLN

Cena zawiera :

  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Noclegi z wyżywieniem HB ( 7x Śniadania i 7 x  Obiadokolacje , pokoje 2,3 os)
  • Opiekę pilota
  • Ubezpieczenie

Cena nie zawiera

Biletów wstępów i taks klimatycznych, przewodników miejskich  około 25-30 euro / os

*Dopłata do pokoju 1 os 15 euro os / dzień

Opiekę duchową będzie sprawował Ks. Marcin Nowicki 

** Kolejność zwiedzanych obiektów, może ulec zmianie .